Úspěšné vzdělávací mise! „Oceňuji perfektní připravenost,“ těší Kristýnu Mačátovou ze ZŠ 28. října Žamberk

25. června, 2024

V červnu se lektoři naší neziskové vzdělávací organizace coaledu z Letohradu rozhodli realizovat dvě vzdělávací akce pro žáky Základní školy 28. října v Žamberku. Cílem bylo představit žákům základní programování a robotiky a bezpečné chování na internetu, a také se zaměřit na temnou stránku umělé inteligence!

Programování a robotika pro žáky 1. stupně

4. června navštívili naši lektoři Jitka Krejsová a Filip Červinka žáky 4. a 5. třídy Základní školy 28. října v Žamberku. Děti měly možnost se seznámit se základy programování prostřednictvím programu Scratch, kde si mohly samy zkusit napsat jednoduché kódy a vidět, jak jejich programy ožívají. Také si prohlédly ukázku robotů, které si tým připravil, a zájem byl obrovský.

Kristýna Mačátová, učitelka ze ZŠ 28. října v Žamberku, hodnotí akci velmi pozitivně: „Organizace coaledu nás navštívila hned dvakrát. První setkání 4. června bylo pro žáky čtvrtých a pátých tříd. Děti zaujalo, že si mohly zkusit základy programování v programu Scratch, také je nadchla ukázka robůtků, které si tým připravil. Z pohledu učitele oceňuji jejich perfektní připravenost, profesionalitu a nejvíce bych chtěla vyzdvihnout jejich ochotu a skvělou komunikaci.“

Přednáška o temné straně AI pro žáky 2. stupně upozornil na vlivy a využití umělé inteligence!

O dva týdny později, 18. června, jsme připravili přednášku o „Temné straně AI“ pro žáky sedmých tříd. Marek Bartoš z externí společnosti coalsoft s. r. o. připravil poutavou prezentaci, která se zaměřila na vlivy a využití umělé inteligence.

Prezentace Marka Bartoše byla nejen informativní, ale také zábavná a dokázala upoutat pozornost i těch nejstarších žáků. „Pro žáky sedmých tříd byla 18. června připravena přednáška o Temné straně AI a vlivech umělé inteligence. To byla prostě pecka! Pan lektor měl připravenou skvělou prezentaci, která bavila i puberťáky. Nejenže obohatil žáky, ale také nás kantory. S čistým svědomím mohu říci, že to byla jedna z nejpřínosnějších přednášek, kterou jsem doposud z oblasti IT slyšela,“ přiznává s potěšením třídní učitelka 5. B, Kristýna Mačátová.

Připravujeme další workshopy, kroužky a přednášky!

Díky pozitivním ohlasům a velkému zájmu ze strany žáků i učitelů také z jiných základních škol v okolí Letohradu, plánujeme rozšířit naši nabídku workshopů a přednášek na příští školní rok. „Chceme oslovit další základní školy a nabídnout jim naše placené workshopy zaměřené na programování, robotiku a přednášky o umělé inteligenci. Věříme, že tímto způsobem můžeme přispět k rozvoji technických dovedností a kritického myšlení u mladé generace,“ nepochybuje ředitelka coaledu Jitka Krejsová.

Nejen žáci ze základních škol, ale také studenti středních škol, se již nyní mohou přihlásit na naše kroužky programování a robotiky pro příští školní rok! Pro více informací a přihlášení na naše kroužky, workshopy a přednášky navštivte náš rezervační web ZDE!

Ověřeno MonsterInsights