OBSAH PŘEDNÁŠEK

červnová přednáška: Umělá inteligence (AI), způsoby manipulace a sociální inženýrství

občerstvení během přednášky 

Vstupenky:

  • Standardní vstupenka (dospělý; student/ZTP) – přístup na přednášku
  • Standardní vstupenka + networking – Přednáška s následným snack breakem (občerstvením). Využijte příležitosti k diskusi a sdílení poznatků.
  • VIP – vstupenka pro ambasadory a VIP hosty

AI? Fenomén dnešní doby. Získejte znalosti o tom, jak rozpoznat a bránit se proti sofistikovaným metodám manipulace, které využívají moderní technologie k ovlivňování a klamání lidí. Poskytneme praktické příklady manipulace prostřednictvím umělé inteligence a prozkoumáme, jak se sociální inženýrství vyvíjí s pokrokem v AI. Přijďte se dozvědět, jak AI mění pravidla hry v komunikaci a vlivu.

dubnová přednáška: Kyberzločin – ochrana před finančními ztrátami v digitálním světě

občerstvení během přednášky 

Vstupenky:

  • Standardní vstupenka (dospělý; student/ZTP, senior) – přístup na přednášku
  • Standardní vstupenka + snack break – Přednáška s následným snack breakem (občerstvením). Využijte příležitosti k diskusi a sdílení poznatků.
  • VIP– vstupenka pro ambasadory a VIP hosty

Co nás čeká?

V sérii přednášek o kybernetické bezpečnosti a ochraně soukromí na internetu se podíváme na nejčastější útoky, které uživatelům hrozí i na to, jak se jim bránit. Zároveň si povíme, jak s kyberbezpečností souvisí ochrana našeho soukromí, co o nás prozrazuje náš pohyb na internetu a jak si své soukromí lépe chránit. Součástí předášek budou také příklady z praxe národního bezpečnostního týmu CSIRT.CZ.

Úvod do problematiky kyberzločinu a sociální inženýrství – aktuálně největším problémem jsou útoky na principu sociálního inženýrství. Uživatelům i firmám způsobují obrovské finanční ztráty a tyto útoky se nevyhýbají ani seniorům. Proto se na tuto problematiku zaměříme a řekneme si nejen o phishingu.

Těšíme se na vás!

Buďte v bezpečí!

Vzhledem k narůstajícímu počtu kybernetických hrozeb a útoků se stává bezpečnost na internetu nezbytnější než kdy jindy. Z tohoto důvodu je naše snaha o posílení této oblasti velmi důležitá.

Rozšiřujeme digitální gramotnost a online bezpečnost prostřednictvím cyklu přednášek. Jsou zaměřeny na prevenci kyberšikany, internetových podvodů, dezinformací a zneužívání osobních údajů. Přednášky, trvající 60-90 minut s diskusí na konci, jsou otevřené široké veřejnosti a vedou je odborníci s důrazem na praktické tipy pro zvýšení online bezpečnosti. Naším cílem je informovat o rizicích online prostoru a poskytnout nástroje pro ochranu v digitálním světě.

Ověřeno MonsterInsights