coaledu z Letohradu jde vstříc počítačové gramotnosti a bezpečí nejen na internetu!   

3. ledna, 2024

Hlavním cílem coaledu je zvýšit povědomí o kybernetických hrozbách a poskytnout lidem nástroje a znalosti, které potřebují k ochraně sebe, svých dat a zařízení. Letohradská organizace coaledu naplno odstartuje sérii přednášek na téma bezpečí nejen v online světě a dalšími aktivitami začátkem roku 2024. Coaledu se navíc může těšit z podpory starosty města Letohrad a senátora Parlamentu České republiky, Petra Fialy, který se stal oficiálním ambasadorem tohoto vskutku přínosného vzdělávacího projektu. 

V poslední době jsme svědky stále se zvyšujícího počtu kybernetických hrozeb a útoků. Bezpečnost na internetu se stává stále důležitější a není překvapivé, že se mnoho lidí zajímá o způsoby, jak se chránit před těmito riziky. V této souvislosti vznikla nová organizace s názvem coaledu, která se oficiálně stala neziskovou organizací – zapsaným ústavem.  

Proč se senátor parlamentu České republiky rozhodl podpořit tento edukační projekt v pozici ambasadora? „Žijeme ve strašně rychlé době, kdy novým technologiím sotva stíháme přivykat. A bohužel tato doba přináší mnoho úskalí a nebezpečí, zejména pro seniory a mládež, vlastně pro všechny generace,“ upozorňuje Petr Fiala, starosta města Letohrad a senátor parlamentu České republiky. „Velmi vítám, že vznikl tento neziskový projekt, který bude varovat před podvodníky, který bude učit, jak se chovat na internetu a povede k větší ostražitosti nás všech. Vidím v tom velký smysl a netrvalo mi ani vteřinu se rozhodnout pro podporu tohoto edukačního projektu,“ prozrazuje Petr Fiala. 

Přednášky coaledu? „Skvělá příležitost,“ doporučuje Petr Fiala.   

První z cyklu plánovaných přednášek coaledu se bude konat 11. ledna příštího roku, kdy zahájí celý cyklus lektoři z E-Bezpečí, a to bude jen začátek akcí, které organizace plánuje pořádat. K dispozici budou dvě varianty vstupenek: jedna na samotnou přednášku a druhá, která bude zahrnovat i účast na networkingovém snack breaku! 

Přednášky coaledu budou probíhat jednou měsíčně ve čtvrtek a budou zaměřeny na různá témata týkající se kybernetické bezpečnosti. Akce se budou konat v krásném zrekonstruovaném domě kultury přímo v Letohradě.  Jeho prostory zajisté nabídnou ten nejlepší komfort nejen pro přednášející, ale především pro posluchače. „Jsem moc rád, že se akce coaledu budou konat v letohradském kulturním domě. Nejen kvůli zrekonstruovanému objektu, ale že to spoluobčané budou mít, jak se říká „u nosu“. A bude jen již na nich, zda využijí této skvělé nabídky a příležitosti. Velmi bych jim to doporučoval,“ dodává starosta města Letohrad Petr Fiala. 

Projekt E-Bezpečí vznikl na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci v roce 2007 a za dobu svého působení se etabloval jako vysoce kvalitní a uznávána instituce specializovaná na vzdělávání (ale také výzkum a intervenci) v oblasti rizikového chování na internetu. Lektorský tým je tvořen zkušenými experty s dlouholetou praxí. Jde o certifikované lektory v oblasti všeobecné primární prevence (MŠMT) a akce pro dospělé jsou akreditovány v sytému DVPP. 

Doc. Mgr. Kamil Kopecký, Ph.D., který pracuje na Univerzitě Palackého v Olomouci a od roku 2010 je vedoucím Centra prevence rizikové virtuální komunikace Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, bude jedním z mnoha zajímavých hostů série přednášek coaledu. Pan Kopecký je zároveň vedoucím projektu zmiňovaného E-Bezpečí a projektu Digidoupě. Zaměřuje se především na rizikové formy chování v online prostředí, ale také na pozitivní a smysluplné využívání IT technologií ve vzdělávání i běžném životě.  

Sledujte coaledu na sociálních sítích.   

Zajímá vás více informací? Pak se podívejte na profily coaledu na Facebooku, Instagramu a LinkedInu, kde budou pravidelně sdíleny informace o jeho akcích, kroužcích a přednáškách. „Těšíme se na vás na našich sociálních sítích a na akcích coaledu, kde budeme spojovat technologii, vzdělávání a bezpečnost, abychom vytvořili silnější digitální generaci!“ zdůrazňuje Jitka Krejsová.   

Ověřeno MonsterInsights