OBSAH PŘEDNÁŠEK
listopadová přednáška:
Jak přežít v kyberprostoru?
Viry, špehování a další hrozby
lektor: Pavel Bašta (Akademie CZ.NIC)
Kdy? 19. listopadu od 17 hodin
Kde? firma coalfamily (U Stadionu 923, Letohrad – budova vpravo od prodejny GK autodíly)
Počet míst je omezen na 25 osob.
Pro koho? Pro všechny, kdo chtějí chránit svůj digitální svět.
Zveme vás na další přednášku o kyberbezpečnosti, kde společně prozkoumáme různé typy útoků a naučíme se, jak se jim účinně bránit. Pokud vás zajímá, jak ochránit svá zařízení před hrozbami digitálního světa, tahle přednáška je přesně pro vás!
Co se dozvíte:
- Škodlivé programy: Jak nás mohou ohrozit viry a další programy, které útočníci posílají do našich zařízení, jak se šíří a co proti nim můžeme dělat.
- Rizika pro domácí internet: Jak může být ohrožena domácí Wi-Fi a co dělat, aby byla v bezpečí.
- Ochrana chytrých zařízení
- Útoky, které zahlcují internet: Co to může způsobit?
- Skutečné případy útoků z ČR
- Pravidla pro bezpečné chování online: Praktické rady, jak se chovat na internetu, abychom snížili riziko útoků na minimum.
Těšíme se na vás – přidejte se a naučte se chránit svůj digitální svět!
prosincová přednáška:
Nenávistné projevy na internetu: co jsou a co s nimi?
lektor: Tomáš Koblížek (Akademie věd České republiky)
Kdy? 12. prosince od 17 hodin
Kde? místo upřesníme podle počtu účastníků
Co bude obsahem přednášky?
„Setkali jste se někdy na internetu s „hejty“ či nenávistnými projevy? Zajímá vás, jak na ně reagovat nebo jak s nimi bojovat? Hate speech či nenávistné projevy jsou dnes kvůli rozmachu sociálních sítí diskutovaným problémem. Tomáš Koblížek, odborník na tuto problematiku z Akademie věd ČR, objasní, jaké různé podoby může mít online hate speech. Zaměří se na vhodné formy obrany proti tomuto jevu a na to, jak šíření nenávisti přecházet. Zároveň budeme diskutovat o tom, jak se hate speech prolíná s dezinformacemi a konspiračními teoriemi a zda lze tyto projevy omezovat, aniž by šlo o cenzuru.„
Těšíme se na vás – Přijďte se dozvědět, jak rozpoznat a čelit nenávistným projevům na internetu. Získejte nové pohledy na problematiku svobody slova a zvažte, jak v tomto směru přistupovat k vlastním zkušenostem s online komunikací.
Buďte v bezpečí!
Vzhledem k narůstajícímu počtu kybernetických hrozeb a útoků se stává bezpečnost na internetu nezbytnější než kdy jindy. Z tohoto důvodu je naše snaha o posílení této oblasti velmi důležitá.
Rozšiřujeme digitální gramotnost a online bezpečnost prostřednictvím cyklu přednášek. Jsou zaměřeny na prevenci kyberšikany, internetových podvodů, dezinformací a zneužívání osobních údajů. Přednášky, trvající 60-90 minut s diskusí na konci, jsou otevřené široké veřejnosti a vedou je odborníci s důrazem na praktické tipy pro zvýšení online bezpečnosti. Naším cílem je informovat o rizicích online prostoru a poskytnout nástroje pro ochranu v digitálním světě.